Щойно стало відомо! ЄС завдав остаточного удару по Лукашенку

Юмор

Європейський Союз не визнає результати виборів президента Білорусі, оскільки вважає їх ані чесними, ані справедливими.

Про це, як повідомило Громадське, заявили голова Європейської ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу 19 серпня. У Брюсселі завершився надзвичайний саміт щодо ситуації в Білорусі.

“Ми вражені сміливістю білоруського народу. Десять днів поспіль після виборів білоруси виходять на вулиці. Вимагають звільнення незаконно утримуваних, покарання для тих, хто здійснює насильство, свободи слова і вирази і вільних і чесних виборів”, – сказала Урсула фон дер Ляйен.

Європейський Союз найближчим часом планує скласти перелік людей, які відповідальні за утиски, насильство і фальсифікації в Білорусі. В ЄС запевнили, що санкції не торкнуться простих білорусів.

Крім того, Європейський Союз готовий сприяти мирній передачі влади в Білорусі.

Також канцлерка ФРН Ангела Меркель, за інформацією DW, заявила, що голосування в Білорусі не було ні справедливим, ні вільним.

Вона зазначила, що немає ніяких сумнівів в масових порушеннях в ході виборів.

“Ми засуджуємо жорстоке насильство проти людей”, – додала Меркель.

Канцлер підкреслила, що всі політв’язні повинні бути беззастережно звільнені. Крім того, необхідний національний діалог, на якому наполягає опозиція.

“Ми стоїмо на боці мирних демонстрантів”, – резюмувала Меркель.

Нагадаємо, глава Європейського парламенту Давид Сассолі закликав “без зволікання” посилити тиск шляхом санкцій на режим Олександра Лукашенка в Білорусі. З таким зверненням європейський чиновник виступив на віртуальному саміті ЄС щодо ситуації в Білорусі. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *