Українці приголомшені! Серйозний сигнал – Угорщина знову поставила зухвалий ультиматум Україні

Юмор

Угорщина знову виступила з гучним ультиматумом на адресу України. Офіційний Будапешт оголосив, що блокуватиме й надалі комісію Україна-НАТО.

Однак, цього разу вони нарвалися на серйозну відповідь. 

За словами дипломата, український уряд проводить три реформи, які негативно впливають на життя місцевих угорців. Тим часом він назвав цю політику “дуже європейською”, але такою, що завдає “погіршення”.

Йдеться про реформу освіти, мовний закон та адміністративну реформу. Через це представники Угорщини планують користуватися правом вето на ініціативу щодо згаданої комісії, допоки Київ не забезпечить “прогрес в забезпеченні прав меншин”.

“Я гадаю, ця ситуація з партнерством розширених можливостей продемонструвала, що у нас ніколи не було наміру заблокувати український шлях до НАТО. Що ми робимо, так це блокуємо політичну інституцію, консультативний орган у співпраці НАТО та України на рівні міністрів для того, щоб висловити нашу серйозну стурбованість у зв’язку із ситуацією з правами меншин в Україні”, — пояснив Cійдярто.

Він нагадав, НАТО не цурається демократичних принципів та права.

“Ось чому ми хотіли зробити дуже серйозний сигнал, що щось не так із правами меншин в Україні, і Україна має повернутися до політики, яку вона вела до ухвалення закону “Про освіту”, закону “Про вищу освіту” та закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Це три закони, які різко критикувала угорська сторона”, — додав дипломат.

Заступник глави МЗС Василь Боднар зразу ж відреагував на закиди міжнародного партнера — він зізнався, що обурений останньою заявою посла Угорщини, наголосивши, що вона порушує досягнуті домовленості глав МЗС.

“Стара пісня про нове” — так можна назвати слова посла Угорщини про наші закони. Українське законодавство ніхто не змінюватиме на вимогу іноземної країни! Трактуємо такі закиди як відхід від конструктивного треку, над яким працюють міністри Дмитро Кулеба та Петер Сійярто”, — заявив Василь Бондар.

Відзначимо, що Україна та Угорщина ніяк не можуть владнати усі свої конфлікти, більшість із яких розгорілися після того, як угорська влада з вересня 2017 року почала ветувати усі рішення в НАТО, які стосуються поглиблення співпраці з офіційним Києвом, а також заблокувала діалог на політичному рівні.

Масла в огонь додають гучні та провокаційні заяви, які лунають з обох сторін протягом багатьох років. Цього разу скандал спалахнув після нового випаду Будапешту у бік України. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *