Увага! Масова заміна паспортів, українців поставили перед фактом: “Поміняти доведеться всім, хто…”

Юмор

Кабмін направив до парламенту законопроект про заміну паспортів-книжок на пластикові картки

Документ передбачає повне виведення паспортів “радянського зразка” з ужитку та їх заміну на сучасний формат. Однак, поки проект закону знаходиться на стадії розгляду, заміна паспортів – необов’язкова, тобто за бажанням.

Якщо закон таки буде прийнятий, то поміняти доведеться всім, хто досягне відповідного віку для вклеювання наступного фото. Заміна буде робитися автоматично.

Зокрема, в документі прописані такі терміни дії паспорта-книжки, по закінченню яких буде проведена заміна:

– для осіб віком від 16 до 25 років — до дня досягнення особою 25-річного віку;

– для осіб віком від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотографія при оформленні паспорта;

– для осіб віком від 45 років – безстроково за умови, що до дня набрання чинності законом в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотографія при оформленні паспорта.

До того ж нові паспорти видаватимуть у формі пластикових карт у випадку втрати або псування.

Що стосується вартості заміни старого паспорта на новий, то тут є свої нюанси. В даний час, безкоштовно пластикові карти видають тільки 14-річним українцям (до речі, тільки ця категорія громадян відразу отримує документи нового зразка).

Вартість оформлення ID-карти за 20 днів зараз становить 345 грн. Тим, хто захоче швидше оформити документ, доведеться заплатити трохи більше – 471 грн. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *