Пізно вночі! Прямо в літаку – Лукашенко забрався. Він зрадив його, перейшов до народу. Силовики все

Юмор

Авіалайнер Gulfstream G550, який Олександр Лукашенко використовує як “борт номер один”, а його старший син Віктор Лукашенко як “ділової літак”, вже тиждень перебуває в аеропорту міста Базеля, Швейцарія

Про це в 22:00 за місцевим часом в суботу, 5 вересня 2020 року, повідомила швейцарська газета Tages-Anzeiger.

За словами кореспондента Бернхарда Одена, літак вилетів з Мінська 30 серпня після 13:00 і через дві години приземлився в Базелі.

Міністерство закордонних справ Швейцарії заявило Tages-Anzeiger, що не знає, чи прилетів в Конфедерацію хтось із родини Олександра Лукашенка. За словами анонімного джерела, що “добре знає аеропорт Базеля”, літак нібито прибув на технічне обслуговування.

Однак видання сумнівається, що Gulfstream G550 вартістю $ 60 млн, який був зібраний в США навесні 2019 р проданий Білорусі восени того ж року, вимагає технічного обслуговування.

“Для такого” молодого “літака не потрібно робити капітальних робіт з технічного обслуговування. І якщо і так, то чому в Швейцарії? В аеропорту Базеля є компанії, які спеціалізуються не тільки на ремонті, а й на розкішному обладнанні приватних літаків “, – пише Tages-Anzeiger.

У свою чергу, український журналіст Дмитро Гордон заявив, що президент Білорусії Олександр Лукашенко в історії з протестами підібрався до «точки неповернення». За його словами, ще кілька силових акцій влади – і життя у власній країні для глави білоруської держави стане неможлива.

Те, що ми бачимо, це жах, це не сумісно з 21-м століттям … Якщо далі будуть дубасити людей кийками, знущатися над ними, буде точка неповернення. І тоді шлях один – до Ростова, в Москву, в Сочі, кудись туди, – зазначив Гордон.

Він додав, що поки у Лукашенка є варіанти виправити ситуацію. Білоруський президент цілком може спробувати взяти участь в нових виборах.

Думаю, ще не пізно сказати: «Біс поплутав, проводимо чергові вибори», – припустив журналіст.

На його думку, навіть програвши нові вибори, Лукашенко зможе залишитися жити на батьківщині. В цьому випадку гарантії безпеки йому надасть Захід, не виключає Гордон.

До слова, з моменту початку протестів парламент Білорусії зайняв чітку позицію – депутати визнали адекватними дії силовиків і засудили спроби “нечисленних ангажованих груп” дестабілізувати ситуацію в країні. Але депутат Валерій Воронецький на зустрічі з виборцями несподівано встав на їх сторону і закликав розслідувати факти насильства і тортур з боку силовиків.

Воронецький вважає, що влада зробила помилку, коли не пішла з людьми на діалог і натомість продемонструвала силу. Він жахнувся, коли побачив факти тортур і насильства по відношенню до громадян. І тоді закликав владу “зупинити розкручування пружини насильства, тому що на кону майбутнє нашої держави”. Депутат засудив те, що відбувалося на студентських протестах, дії проти журналістів, а також заборона на в’їзд в країну архієпископу Кондрусевичу.

До цього моменту жоден білоруський депутат ще не висловлював подібної критики на адресу влади. Хоча по всій країні розгорнулася акція по відкликанню нардепів, які за фактом ніякий народ не представляють.

Білоруський політолог Валерій Карбалевич вважає, що до переходу представників влади на бік народу ще далеко. “Це одиничний випадок. Є чиновники від правлячого режиму, які не згодні з Лукашенком. Вони є на різних рівнях – і на рівні депутатів типу Воронецького, і на рівні якихось чиновників нижчого рангу. Люди з подібними поглядами є навіть серед силовиків. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *