Прямо перед виборами! Тимошенко в шоці – страшна знахідка із-за кордону. “Таємницю” Леді Ю злили

Юмор

Колишній президент України Віктор Янукович, близькі до нього бізнесмен Сергій Курченко і політтехнолог Пол Манафорт, олігарх Дмитро Фірташ і навіть лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко, ймовірно, користувалися послугами латвійських банків при виведенні або відмиванні коштів.

Про це повідомляє некомерційна організація Re:Baltica (Балтійський центр журналістських розслідувань) із посиланням на документи з досьє FinCEN.

Re:Baltica є членом Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), який у неділю опублікував дані про нелегальні банківські операції по всьому світі.

Йдеться про витік секретних документів із досьє FinCEN – спеціального підрозділу з протидії фінансовим злочинам, що входить у структуру міністерства фінансів США. Це понад 2500 документів. Велика частина з них – звіти, які банки відповідно до закону відправляли міністерству фінансів США в період з 2000 по 2017 роки.

Файли FinCEN опинилися в розпорядженні американського видання BuzzFeed News. Воно передало їх Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (об’єднує представників 108 новинних організацій у 88 країнах). Згодом їх протягом 16 місяців аналізували близько 400 журналістів.

Як відзначають журналісти Re:Baltica, файли FinCEN “дозволяють отримати уявлення про латвійські банки, якими користувався український президент-утікач Віктор Янукович, його соратники і противники”.

А ось згідно з документами FinCEN, колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко могла вивести гроші з нашої країни. Частина коштів, можливо, була виведена через Латвію.

Так, у 2016 році неназваний банк повідомив FinCEN про декілька офшорних компаній, які могли мати відношення до Тимошенко і переказів великих сум до Канади.

Дві із зазначених банком компаній – Ringatta Project Ltd. та Woodmark Sales Inc. – відкрили рахунки в латвійському “ПриватБанку”. У період з березня по грудень 2014 року (невдовзі після виходу Тимошенко на свободу в Україні) на ці рахунки були відправлені і отримані перекази на суму майже $16,5 млн.

Як зазначає Re:Baltica, при пошуку інформації про ці компанії виявилося, що в реальності вони ніколи не існували. Обидві зареєстровані в Белізі, але жодної діяльності не ведуть.

На запит Re:Baltica про зв’язок Тимошенко з Ringatta Project Ltd. та Woodmark Sales Inc. у прес-службі партії “Батьківщина” не відповіли. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *