Пенсіонерів змусять повернути гроші, роз’яснення ПФУ: “Закон передбачає…”

Юмор

Пенсійний фонд спростував повідомлення про накладення штрафів на українських пенсіонерів

У відомстві прокоментували заяви окремих “експертів”, які поширюють інформацію про те, що на працюючих українських пенсіонерів ПФУ можуть накладатися штрафи.

У Фонді нагадали, що розмір пенсії кожного українця залежить від отриманого ним страхового стажу та заробітної плати, з якої були сплачені внески. При цьому пенсія виплачується без урахування одержуваної заробітної плати, крім випадків, передбачених законом.

Таким чином, пенсіонери мають право на призначену їм пенсію навіть у випадках, коли вони продовжують працювати на тій же посаді, крім випадків виходу на пенсію за вислугу років.

У ПФУ зазначили також, що розмір пенсії працюючих пенсіонерів переглядається кожні два роки з урахуванням доданого страхового стажу та заробітної плати. Крім того, незалежно від того працює пенсіонер чи ні, перерахунок пенсій відбувається при зміні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

пенсії, виплати, субсидія

У ПФУ зазначили, що деякі “експерти” поширюють неправдиву інформацію про можливі штрафи. Крім того, у Фонді прояснили інформацію про те, як “зайві” гроші можуть змусити повернути.

Представники Фонду підкреслили, що в законі не прописано нічого про штрафи для працюючих пенсіонерів. Навпаки, після з’ясування факту незафіксованою раніше роботи пенсіонера розмір його пенсії буде перераховано з урахуванням цих даних.

“Щодо повернення надміру виплачених сум, то закон передбачає можливість повернути неналежні Пенсіонеру суми добровільно. Якщо ж ні, то утримується переплата по пенсії в розмірі не більше 20% місячної пенсії”, – заявили у Фонді.

Для того, щоб уникнути можливих непорозумінь, співробітники Фонду рекомендують працюючим пенсіонерам оперативно інформувати їх про свій вихід на роботу.

Зазначимо, що 6 серпня Пенсійний фонд повідомив про продовження фінансування серпневих пенсій за графіком. Станом на цю дату на пенсійні виплати було виділено 10 мільярдів гривень. У ПФУ також повідомили, що затримок з виплати пенсій не буде. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *