Зі шкільної програми зникнуть обов’язкові предмети! Проект уже розміщений на офіційному сайті міністерства!

Юмор

Міністерство освіти і науки України виступило з ініціативою, і представило громадськості для голосування проект плану навчання для 10-11 класів, в якому запропоновано виключити повністю з обов’язкової шкільної програми деякі природні і точні науки.

Про це повідомляє Голос. ua.

Як повідомляється, проект уже розміщений на офіційному сайті міністерства.

У ньому запропоновано істотно скоротити обов’язкову програму навчального плану і розширити варіативний список наук.

Щоб створити більш гнучку програму навчання, відомство пропонує на обов’язкову програму виділяти 20,5 навчальних годин на тиждень для учнів 10 класів, а на варіативну близько 17,5 годин на тиждень. Зараз же обов’язкова програма займає 29,5 годин, а варіативна лише 8,5.

Важливим фактором стало те, що з обов’язкової навчальної програми пропали предмети: фізика, інформатика, біологія та географія. Замість обов’язкових предметами вони стали варіативними.

Предмети геометрія і алгебра в 10-х класах вивчали по 4 години на тиждень, а ось в 11-х класах по 5 годин, зараз же міністерство пропонує ввести загальний курс “Математика” в обов’язкову програму з розрахунком часу 3 години на тиждень. Також в список потрапили природничі науки, які міністерство планує об’єднати в курс “Природа і людина”, і виділити на його вивчення всього 3 години в тиждень.

Крім того, об’єднують всесвітню історію та історію України – курс становитиме 2 години, українська і світова література стануть загальним курсом тривалістю 2 години на тиждень. А ось фізичні навантаження будуть збільшені від 2-х до 3-х годин на тиждень.

У школах з поглибленого вивчення точних і природничих наук реформа не буде діяти на відповідні предмети, а ось в школах з гуманітарним ухилом вони будуть зведені до мінімуму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *