Щойно! Важливе одкровення. Порошенка привселюдно здали – Грицак в шоці. Правда злита – Гетьман в ауті

Юмор

Шість років тому, у ніч з 20 на 21 січня 2015-го, розгромною поразкою українського війська завершились багатомісячні бої за Донецький аеропорт, якими керував начальник штабу АТО Василь Грицак, більше відомий у народі як «Вася-їб*нько».

Такими словами починає свій допис у Фейсбук журналіст Володимир Бойко, далі прямим текстом:

Видатний полководець, удостоєний президентом Порошенком звання генерала армії, Василь Сергійович організував ще чимало звитяжних перемог – безперешкодний перехід банд Гіркіна зі Слов’янська в Донецьк з наступним створенням «Донецької народної республіки», Іловайський котел, Дебальцевський котел. Але битва за Донецький аеропорт настільки оспівана штатними пропагандистами СБУ, що досі ніхто навіть не замислився – а навіщо, взагалі, було битись за напівзруйнований термінал і диспетчерську вежу? І чому «ополченці», вибивши бійців Грицака з аеропорту, не пішли в наступ далі

?https://www.facebook.com/v3.1/plugins/post.php?app_id=784056855116604&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df2b68569a0def2%26domain%3Dkorupciya.com%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fkorupciya.com%252Ff1d4abba7d0a8c%26relation%3Dparent.parent&container_width=646&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fvolodymyr.boiko1965%2Fposts%2F2780039262212854&locale=uk_UA&sdk=joey&show_text=true&width=500

Все дуже просто. Насправді 5 вересня 2014 року на переговорах у Мінську представники Служби безпеки України (а переговори з терористами, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом», може вести тільки СБУ, тому, до речі, Віктор Медведчук був включений 23 грудня 2014 року до складну Тристоронньої контактної групи саме наказом тодішнього першого заступника голови СБУ Грицака) підписали секретний протокол, підтверджений меморандумом від 19 вересня, про лінію розмежування. Відповідно до цього протоколу Донецький аеропорт мав відійти «ополченцям».

Але з так званих політичних міркувань оголосити про передачу української території терористам Грицак не наважився й тому тримав бійців АТО в аеропорту, аж доки «мінські домовленості» не були виконані, так би мовити, природнім шляхом. Усього тоді в Донецькому аеропорту загинуло понад 100 військовослужбовців, прикомандированих до СБУ для проведення Антитерористичної операції, і ще біля 440 були поранені.

«Вікіпедія» описує виконання 21 січня 2015 року Грицаком «мінських домовленостей» наступним чином:

«Протягом двох днів, не дочекавшись транспорту, під лютою загрозою смерті бійці 90 окремого аеромобільного батальйону вирішили покинути руїни диспетчерської вежі. Щоб відволікти й заставити бойовиків припинити вогонь вони викликали на себе РСЗВ Град, під залп якого вони вибігали з вежі, надалі рухаючись маршрутом «Доктора Хаоса» кіборги покинули диспетчерську вежу Донецького аеропорту.

В період з 1-ї до 3-ї години ранку кількома групами новий термінал донецького аеропорту залишили ще 13 вцілілих Кіборгів. Останнім вийшов приблизно 5.30 ранку боєць 90 окремого аеромобільного батальйону з позивним «Fly». Це були останні герої, які захищали будівлі Міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва».

Зазначу також, що за наслідки «Антитерористичної операції» (яка, звісно ж, такою не була – насправді мала місце загальновійськова операція під проводом Васі-їбанька) президент Порошенко не несе ніякої юридичної відповідальності й, взагалі, жодним боком не причетний до проведення АТО.

За всі військові злочини, загибель мирних мешканців та здачу території відповідають лише чотири людини, які очолювали Антитерористичний центр при СБУ впродовж 2014 – 2017 років: Віталій Циганок, Василь Крутов, Василь Грицак і Віталій Маліков. У цьому, власне, і полягала причина того, що на окупованих територіях і в зоні бойових дій не був запроваджений воєнний стан, а військова операція називалась «антитерористичною» – щоби не створювати ставку Верховного Головнокомандувача, не передавати ведення бойових дій під управління Генштабу й не робити президента Порошенка відповідальним за наслідки того, що коїться на Сході України, натомість перетворити Васю-їб*нька на «цапа відбувайла».

Відзначимо, що в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман ексначальник Генштабу – головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана заявив, підкреслив, що, коли обіймав посаду начальника Генштабу ЗСУ, в Україні скорочували менше військових частин, ніж коли п’ятий президент України Петро Порошенко обіймав посаду секретаря РНБО.

“Я скажу: ось елементарні речі – скорочення військових частин. Я вам даю цей список. Це не секрет, зараз він є. Дивіться: коли Порошенко був секретарем РНБО, було скорочено 314 частин. Наступного року – 230. У 2012–2013 роках – 93–94. 2015 рік: скорочено 104 частини. Тож ми говоримо про те, що під час війни ми підриваємо Збройні сили? Тут за відсутності бойових дій ми скорочуємо 94…” – резюмував Замана.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *