Укpaїнцям пoвiдoмили: нoвий пepepaxyнoк пeнciй вжe чepeз кiлькa мicяцiв: xтo i cкiльки oтpимaє

Юмор

Міністерка соцполітики Марина Лазебна заявила про те, що індексацію пенсій 2021 року почнуть в березні. Орієнтовно йдеться про підвищення виплат на 11%. Однак таке збільшення можуть отримати далеко не всі.

Про те, кому і скільки додадуть до пенсії, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.Скільки осіб отримає надбавку?

Минулого року в межах індексації в сумі виплату підвищили для 6,9 млн осіб. І це при тому, що всього в країні живе близько 11,4 млн пенсіонерів. Цьогоріч можна розраховувати на таку саму кількість українців із надбавками.

Без збільшення залишаться:

  • ті, хто отримував мінімальну або меншу за середню зарплату;
  • українці, які мають суттєві надбавки до пенсій (наприклад, за рахунок додатково стажу);
  • ті, хто отримав пенсію за спеціальним законом (наприклад, силовики).

Річ у тім, що підвищують “чистий” розмір пенсії. Той, який порахували за формулою. Але у деяких цей розмір менший за мінімальний, хтось отримує надбавки за віком (80 років із 2020-го і 75 років з 2021-го), інші мають надбавки за стаж.

І якщо після осучаснення “чистої” пенсії виявиться, що її розмір досі на старому рівні, надбавку платити не будуть.Хто і скільки отримає?

У середньому розмір надбавки становитиме близько 11%. Розмір підвищення для всіх буде різним. Найперше він залежить від розміру зарплат. Для прикладу, 2019-го за такого самого перерахунку 8,1 млн пенсіонерів отримали надбавку – в середньому 255 грн. Кожну пенсію підвищили індивідуально. Так, від 100 до 400 грн отримали 2,5 млн осіб, від 400 до 700 грн – більш ніж 1,5 млн, від 700 до 1000 грн – 500 тис. громадян. Ще 2 млн 100 тис. пенсіонерів, що мають великий трудовий стаж і пенсію нижчу за 1700 гривень, отримали разові виплати в розмірі 2410 грн. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *