Тільки так і ніяк інакше! Зеленський не стримує емоцій – це сталося. Чекали три роки – історична перемога. Сльози на очах…

Юмор

Володимир Зеленський привітав рішення суду Мілана звільнити Віталія Марківа. 4 листопада нацгвардієць повернеться в Україну.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення апеляційного суду у Мілані виправдати і звільнити українського нацгвардійця Віталія Марківа і назвав його “перемогою справедливості”.

Про це ввечері вівторка, 3 листопада, повідомив Зеленський в соц мережах.

“На ці кілька слів більше трьох років чекала Україна.
Сьогодні рішенням апеляційного суду міста Мілан Віталія звільнено від усіх звинувачень – і він повертається на Батьківщину.

«Я українець, а отже моя держава – мене ніколи не залишить! Ким би я не був, де б не опинився, Україна боротиметься за мене 24/7. І неодмінно поверне додому. Просто тому що я її громадянин».

Від самого початку я намагаюсь робити все, аби цей принцип став фундаментальним стосовно держави до людей. Аби кожен громадянин про це знав і пишався цим.\

Я дякую всім, хто повернув захисника України додому. Хто не просто працював, а реально бився – і за свободу Віталія Марківа, і за перемогу правди та справедливості.

Це Міністрество внутрішніх справ, уповноважений з прав людини, наші дипломати, юристи, адвокати, волонтери, журналісти, громадські діячі, наша діаспора в Італії, Європі та світі!

Ця новина додає всім нам сили і віри в успіх подальшої боротьби за кожного громадянина України, які досі, на жаль, незаконно перебувають в полоні або у в’язниці.

Ніхто з них не забутий.
Повернемо кожного.
Тільки так і ніяк інакше.
Бо ми – Україна.
І своїх не залишаємо”.

Аваков, своєю чергою, повідомив, що Марків повинен вже на наступний день повернутися в Україну разом з членами української делегації. Про це у Facebook написала й уповноважена Верховної Ради з прав людини Людимила Денісова, опублікувавши світлину звільненого нацгвардійця.

За словами Авакова, італійський суд взяв до уваги аргументи, які зібрало українське слідство. “Не дивлячись на весь тиск прокуратури, ці аргументи були почуті”, – наголосив Аваков.

Марківа, що має подвійне громадянство України та Італії, було затримано в Болоньї у червні 2017 року. Його підозрювали у сприянні вбивству італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі, який разом із своїм перекладачем, росіянином Андрієм Міроновим, загинув 24 травня поблизу селища Андріївка поблизу Слов’янська.

Обвинувачення стверджувало, що він не скоював безпосереднього вбивства, але повідомляв керівництво Національної гвардії про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, де загинув італійський фотожурналіст. У Нацгвардії передали ці дані Збройним силам України, а військові, своєю чергою, відкрили вогонь з мінометів, через якій нібито загинув Рокеллі та його перекладач.

Італійський журналіст працював у травні 2014 році у Донецькій області. Він висвітлював захоплення проросійськими сепаратистами місцевих органів влади та перші бойові дії в регіоні. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *