“Тотальне подорожчання!” Країну сколихнула несподівана заява – ланцюгова реакція. Українці в шоці: важлива умова

Юмор

Підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до тотального зростання цін.

Про це розповіли експерти в коментарях виданню “Главком”.

За словами голови Комітету економістів України Андрія Новака, збільшення тарифу на транспортування електроенергії – це “початок ланцюгової реакції підвищення цін на все без винятку”. Хоча він і зауважив, що зростання цін на продукти і послуги відрізнятиметься, адже частка витрат на енергоресурси у їхній собівартості є різною. Проте наголосив: подорожчання буде тотальним.

Експерти також звернули увагу, що здорожчає проїзд в електротранспорті, в приміських та пасажирських потягах.

“Укрзалізниця” споживає приблизно 4 млрд кВт/час на рік. Якщо не підняти вартість проїзду, збитки “Укрзалізниці” від пасажирських перевезень зростуть ще більше”, – зазначено у матеріалі.

Окрім того, можуть виникнути проблеми з водопостачанням, адже через зростання тарифу на електроенергію заборгованість водоканалів за спожитий струм збільшиться, що може спровокувати їхнє відключення від електропостачання.

“Електроенергія становить понад 40% собівартості послуг з водопостачання та водовідведення. Підвищення тарифу на її передачу призведе до виникнення або збільшення заборгованість водоканалів. І як наслідок – відключення їх від електропостачання”, – порахували у виданні.

За їхніми словами, від зростання тарифів найбільше постраждають представники енергоємних галузей. Так, віцепрезидент Союзу хіміків України Ігор Гольченко каже, що рішення НКРЕКП підвищити тариф на передачу електроенергії призведе до зростання собівартості продукції хімічної промисловості та змусить знижувати витрати за рахунок звільнення працівників. “Ми рахуємо кожну копійку, хімія з 2016 року по 2019 рік вісім тисяч робочих місць вже втратила. Ми конкуруємо і знаходимо якісь внутрішні резерви, але це важко”, – пояснює Гольченко.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, підвищила тариф на передачу електроенергії з 1 грудня на 30%, до 312,76 грн/МВт-год.

Тепер комісія пропонує підвищити тариф у 2021 році ще більше, до 324,81 грн/МВт*год, хоча раніше планувала знизити його до 309,8 грн/МВт-год. Чому плани так різко змінилися, у НКРЕКП не пояснюють.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що підвищення тарифу значно поглибить економічну кризу в Україні – призведе до подальшого падіння виробництва та прискорить інфляцію.

Своєю чергою львівський ресторатор Андрій Худо повідомив, що установи після підвищення тарифу на передачу електроенергії будуть тимчасово припиняти або і зовсім заморожувати роботу. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *