Терміново! Щойно! У Зеленського зробили це – офіційно: “Новий окремий штраф”. Що важливо знати українцям?

Юмор

Після вступу в силу законопроекту про введення нових штрафів за порушення карантину, українці не будуть зобов’язані носити маску на вулиці. У той же час, за нехтування цим засобом захисту в громадських місцях і транспорті правоохоронці можуть виписати порушнику до 255 гривень штрафу.

Чиновник уточнив, що у людей немає грошей на оплату “універсального” штрафу за порушення карантинних заходів в десятки тисяч гривень, і тому нова разова штрафна санкція за вихід без маски буде значно гуманніше – в районі 200 грн.

“За порушення будь-яких правил щодо карантину зараз існує єдиний штраф – від 17 до 34 тисяч гривень. Застосовувати такий величезний штраф за межі не носіння маски в громадських місцях було несправедливим, тому що мало у кого є достатньо грошей, щоб заплатити такий штраф. Крім того, процедура застосування штрафу була тривалою, потрібно було рішення суду.

Ситуація кардинально зміниться після того, як вступить в силу закон, який Верховна Рада прийняла в п’ятницю. Цим законом вводиться новий окремий штраф за межі не носіння маски в громадських місцях і громадському транспорті. Такий штраф складе від 170 до 255 гривень “, – пояснив глава Мін’юсту.

“Причому застосування такого штрафу буде швидким. Так як штраф буде оформляти поліцейський, або представник госпотребслужби прямо на місці”, – додав чиновник. За словами міністра, штрафи не будуть застосовуватися до неповнолітніх або до тих, хто не носить маску на вулиці, проте стосується її носіння в громадському транспорті або приміщенні.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада прийняла урядовий закон № 3891 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19”. Законом встановлюється, що перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: від 170 до 255 гривень. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *