Терміново! Просто під час візиту – Зеленський зробив це – як і обіцяв. Українці аплодують – Браво!

Юмор

Український глава Володимир Зеленський звернувся до всіх українців з важливою заявою щодо мирного плану по завершенню війни на Донбасі.

Після термінового візиту в зону ООС, де президент України разом з послами Німеччини, Франції, Великої Британії, Канади, Швеції, спеціальним представник голови ОБСЄ, координаторкою системи ООН в Україні та тимчасовою повіреною у справах США відвідав КПВВ “Щастя” в Луганській області, який почне роботу вже 10 листопада, він розкрив подробиці свого мирного плану по Донбасу і повідомив, коли на території ОРДЛО пройдуть вибори.

Зеленський вважає вкрай важливим, щоб мирний план України було розглянуто радниками лідерів “Нормандське четвірки” на зустрічі 13 листопада. Український лідер сподівається, що президент РФ Володимир Путін підтримає план по завершенню війни, без якого не настане довгоочікуваного для всіх українців миру.

На що готова піти Україна і як Зеленський розраховує проводити деокупацію Донбасу, повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Представлений план дій. Ми його також передали ОБСЄ, як і обіцяли. Ми йдемо в рамках тільки Мінського формату, повинен бути виписаний детальний план дій. Цей план дій зрозумілий, детальний, з кроками, з датами, з відповідальністю. Він буде розглянутий на засіданні Тристоронньої контактної групи, але важливо, щоб також цей план дій розглядався 13 листопада радниками Нормандської четвірки”, — заявив Зеленський під час поїздки на Донбас.

Президент нагадав, що офіційна позиція Кремля, хоч вона і постійно порушується на діях, говорить про те, що російська влада підтримує будь-які кроки до мирного врегулювання конфлікту.

Тому він вважає, що Україна не повинна відмовлятися від спроби закінчити війну згідно з розробленим планом, але Києву важливо заручитися підтримкою міжнародних партнерів, передусім Німеччини та Франції, які беруть участь в нормандських переговорах.

“Мені складно сказати, чи погодиться Росія. З точки зору їх офіційної позиції вони кажуть, що підтримують будь-які кроки до мирного врегулювання конфлікту, а цей план дій спрямований саме на це. Тому я не бачу сенсу відмовлятися від цього. Для України важливо мати підтримку «Нормандської четвірки». Важливо, щоб чотири країни розуміли, що у нас є «Нормандія», є «Мінськ», і треба рухатися вперед. Без цього ми ніколи не досягнемо того бажаного миру на Донбасі, про який мріють всі українці “, — підсумував Зеленський.

Зеленський також зазначив, що проведення місцевих виборів на Донбасі, на яких наполягає Путін, можливо. Але для цього є ряд умов — перш за все виборів має передувати звільнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і створення безпеки умов.

“Я вважаю, що вибори потрібні, але це все ж не самоціль. Найголовніше — деоккупація Донбасу, після чого можуть бути вибори. Якщо всі захочуть закінчити війну, вона точно закінчиться, і тоді така можливість є. Покроковий мирний план, який Україна запропонувала до розгляду на засіданні Тристоронньої контактної групи, дає можливість все це зробити, щоб там навесні провести вибори. Але це не головне питання “, — додав президент.

Важливо відзначити, що посли Німеччини та Франції в Україні привітали відкриття КПВВ “Щастя” на лінії розмежування в Донбасі. Вони назвали це одним з важливих результатів реалізації домовленостей “Нормандської четвірки”, які були досягнуті в грудні 2019 року в Парижі.

“Радий бути сьогодні разом з Володимиром Зеленським на КПВВ “Щастя” на лінії розмежування на Донбасі. Запрацює вже 10/11. Це полегшить повсякденне життя людей. Вітаю з цією роботою. Реалізація одного з рішень “Нормандського” саміту в Парижі. Браво Україна!” , — звернувся до українців посол Франції в Україні Етьєн де Понсен після візиту на Донбас.

Як відомо, мирний план Зеленського Донбасом передбачає, що до 31 березня 2021 роки там повинні пройти вибори, обмін полоненими з Росією має відбутися не пізніше 15 грудня 2020 року, має бути створена вільна економічна зона. У Кремлі ж відповіли, що пропозиція Києва роззброїти всі незаконні збройні формування і повернути кордон з РФ під контроль уряду України перед проведенням місцевих виборів “розходиться з Мінськом домовленостями”. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *