Терміново! Біда! Країна на вухах! Філарета екстрено госпіталізували! Деталі про стан патріарха

Юмор

Главу Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) патріарха Філарета (Денисенка) госпіталізували із зараженням коронавірусом.

Про це повідомляє BBC News Ukraine з посиланням на його пресслужбу.

“У Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, під час планового тестування, виявлено позитивний результат на COVID-19. Наразі Святійший владика проходить курс лікування у лікарні. Стан здоров’я Патріарха задовільний”, – йдеться у повідомленні.

Також український політик і журналіст Ігор Мосійчук на своєму каналі в Телеграм зазначив, що сподівається на швидке одужання патріарха.

“Віримо, що незважаючи на свій поважний вік наш патріарх здолає недугу і продовжить своє служіння Богу і Україні! Молимо Господа за благополучне одужання”, – додав Мосійчук.

Нагадаємо, що Філарет, багаторічний керівник УПЦ Київського патріархату, у часи СРСР займав найвищі посади у російській ієрархії, але в роки незалежності став символом боротьби українського православ’я за самостійність від Москви. За що на нього в 1997 році наклали анафему.

Всі церковні покарання з Філарета у 2018 році з нього зняв Константинопольський патріарх та синод Вселенського патріархату.

Десятиліттями Філарет працював над визнанням української церкви й досягнув мети в 2019 році, коли Константинополь дарував українській церкві автокефалію.

Проте в силу обставин та на прохання Вселенського патріархату він відмовився очолювати автокефальну Православну церкву України. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *