Потрібно атакувати! У Меркель терміново звернулись – Зеленський в шоці, “йому це вдалось”. Країна гуде

Юмор

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен висловила думку, що керівництву України терміново необхідно розблокувати проведення реформи у сфері правосуддя.

Про це амбасадорка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила в інтерв’ю “Європейській правді”, опублікованому 16 жовтня.

“Українське керівництво має знайти шлях, як “атакувати”, як провести цю реформу. Вона потрібна передусім народові України. І від політичної волі президента Зеленського тут багато залежить. Наприклад, у питанні земельної реформи йому вдалося це зробити, тут була політична воля президента”, — наголосила представниця Ангели Меркель.

За її словами, в ситуації, що наразі склалася, інституції захищають одна одну від реформування – мовиться про КСУ, КОАС, ВСУ та ВРП (навіть попри те, що реформа Верховного суду все-таки мала місце).

“Так, там дійсно глухий кут. Ви ходите немов по замкненому колу… Але в основі цього зачарованого кола – не тільки вони. Європейський суд з прав людини має принципове розуміння незалежності суддів, і за його рішеннями Україна має відновлювати на посаді суддів, яких звільняли, маючи докази того, що вони виносили негідні рішення! Так, незалежність суддів справді важлива, але я маю визнати, що ми часом робимо висновки, не беручи до уваги ситуацію в країні. На щастя, є також останнє рішення Венеційської комісії, яка на це зважає”, — підкреслила Анка Фельдгузен.

Вона також звернула увагу на те, що ситуацію треба вирішувати із залученням суддів, громадянського суспільства та, якщо буде необхідність, міжнародних експертів.

“Якщо покладатися лише на експертів, то можна отримати проблеми на кшталт тих, що ми вже маємо, коли реформа прописана ідеально, але без урахування політичних реалій, і тому вона не працює. І до того ж, її норми потім скасовуються Конституційним судом”, — додала представниця Ангели Меркель.

Нагадаємо, 22 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про судову реформу.

30 червня президент провів засідання Національної ради реформ. У числі змін, які потрібні Україні, Зеленський згадав судову реформу.

В цей же день глава Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі заявив, що в липні на засіданні Національної ради реформ обговорять фундаментальну концепцію революційної судової реформи. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *