Порошенко в шоці! Його “знищили” – скандальна правда, це кінець. Зеленський аплодує

Юмор

Речник української делегації в ТКГ по врегулюванню конфлікту на Донбасі Олексій Арестович несподівано підтримав Володимира Зеленського в протистоянні з Конституційним судом.

На його думку, так звана «Конституційна криза» насправді є частиною «кризи національної безпеки».

«Багато розумних людей, старанно виписують правильні слова про легальність і легітимність, про те, що конституційну кризу не можна вирішувати в неконституційний спосіб, і регулювати указом Президента. Мовляв, президенти у нас приходять і йдуть, в Конституція – залишається. Однак, Конституція – закон », – написав Арестович в своєму персональному Telegram-каналі.

«Що робити державі, коли орган, покликаний забезпечити трактування Конституції, здійснює діяння, які мають ознаки антидержавної діяльності і загрожує правам кожної людини?», – задається він питанням і тут же відповідає: «Те ж саме, що і при виявленні будь-якої антидержавної діяльності – включати механізми забезпечення національної безпеки ».

«Моє глибоке переконання, виховане попередніми сімома роками війни – розмови гарні, але ще краще – своєчасні, адекватні та чіткі дії вищого військово-політичного керівництва в момент кризи, яка загрожує самим основам держави і обраного нею курсу на євроатлантичну інтеграцію. Не те буде, як в Криму », – зазначає політолог.

Відзначимо, що депутат Новинський заявив, що основи конфлікту були закладені “режимом [п’ятого президента] Петра Порошенка його так званою реформою правосуддя та судоустрою”.

Верховна Рада тоді внаслідок змін до Конституції від 2016 роки втратила право звільняти суддів Конституційного Суду за порушення присяги, нагадав політик і додав, що в той же час в процесі люстрації були звільнені юристи, розформовані сотні судів і призначені “лояльні до влади судді”.

“10 з 15 суддів нинішнього складу КСУ були призначені режимом Петра Порошенка. Політизація конституційної юстиції – головна причина того, що нинішній склад Конституційного Суду, наприклад, більше шести років безрезультатно розглядає конституційне подання про скасування люстрації і більше року – про мовний закон … Вважаю ігнорування проблем і небажання виправляти створені Петром Порошенко дисбаланси стратегічною помилкою нової влади. Спадкування традицій правового нігілізму і пріоритету політичної доцільності над законністю призведе владу до того ж підсумку, що і режим Петра Порошенка. Проблемою президента є те, що він занадто довірився частини свого оточення. Ця довіра може поховати рейтинги і репутацію президента, привести до реваншу сил, які сповідують війну, ненависть і протистояння в суспільстві “, – заявив нардеп.

Подібну думку також висловив глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Порошенко складно повірити, що чинний президент не користується тими корупційними можливостями президентської влади, якими охоче користувався сам Порошенко.

Але є одне маленьке але. Сьогодні судді КС – тобто судді самого Порошенка. Саме так. Він кожен окремо відбирав і рекомендував на посади. Це перше.

Друге. А всі вже забули, як сам Порошенко користувався судами і суддями? Як за бажанням тодішньої Банкової викидали з території держави Михайла Саакашвілі, як намагалися позбавити роботи Савіка Шустера, як тиснули на мера Львова Андрія Садового, організувавши штучну “сміттєва криза”? Для цього Порошенко дуже активно маніпулював судами.

А є ще й третє. Навіть створивши формально всі антикорупційні інститути, саме команда Порошенко не давала їм працювати. Ні НАБУ, ні САП, ні, тим більше, НАЗК не мали доведеної до фіналу організаційної та регламентної конструкції “, – написав політик для своєї авторської колонки в Українській правді.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *