Ось і все! Чорний день для україни настав! “Лікарні заповнені на 100%!” Влада б’є на сполох – ситуація критична. Чиновники звернулись до людей

Юмор

Станом на понеділок, 2 листопада, лікарні Ужгорода на 100% заповнені пацієнтами з коронавірусом, тому тяжкохворих везуть в лікарні інших районів Закарпатської області. Минулої суботи жителя Ужгорода не встигли доставити в лікарню іншого району і він помер по дорозі.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

У повідомленні говориться, що в жовтні регіональна комісія зобов’язала Ужгород розширити кількість ліжок для хворих коронавірусів до 50%, а в кінці місяця міністр охорони здоров’я Максим Степанов розпорядився створити ковід-госпіталь на базі Центральної міської клінічної лікарні. Однак станом на сьогодні ці приписи не виконуються.

“У суботу під час транспортування жителя Ужгорода до Виноградівської районної лікарні через невиділення додаткових ліжок в Ужгороді, хворий, на жаль, помер. Закарпатська ОДА офіційно звертається в прокуратуру області з вимогою провести розслідування в частині визначення відповідальних за смерть городянина”, – йдеться в повідомленні.

Мер Ужгорода Богдан Андріїв на звинувачення Закарпатської ОДА про саботаж з розгортанням додаткових ліжко-місць в лікарнях міста зазначив, що це – цинічна маніпуляція.

«Складною ситуацією, яка склалася щодо коронавірусу, зокрема і в Ужгороді, зараз абсолютно і цинічно маніпулюють», – наголосив Андріїв.

Щодо того, що міська влада не виконала розпорядження від 29 жовтня керівника державного рівня – міністра охорони здоров’я України Максима Степанова про створення на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» м. Ужгород багатопрофільного COVID-19 шпиталю він пояснив, що насправді у документі – розпорядженні керівника робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (№59 від 30 жовтня), яке в міську раду надійшло після обіду у суботу, 31 жовтня, написано: «При подальшому погіршенні епідемічної ситуації вивчити питання щодо повного перепрофілювання…».

Андріїв наголосив, що навіть якби була вказівка розгорнути шпиталь, то за день це неможливо.

Він також додав, що в Ужгороді забезпечили тестування усіх ризикових категорій – медиків, поліцейських, педагогів тощо. За кошти міського бюджету Ужгорода закупили 2 апарати для ІФА-діагностики – у міську поліклініку та центральну міську лікарню.

«Рівень охоплення ПЛР-тестуванням ужгородців – у 36 разів вищий, ніж встановлений базово по Україні. Удвічі більше в Ужгороді роблять ПЛР-тестів, ніж у середньому по області. Приміром, минулого тижня в Ужгороді робили у середньому 400 тестувань на день. Завдяки тестуванню контактних осіб виявляємо інфікованих, які не мають симптомів, але можуть поширювати інфекцію», – зазначив мер.

Щодо ліжко-місць у лікарнях, Андріїв вказав, що в Ужгороді хворих на коронавірус приймають: обласна інфекційна лікарня, центр легеневих хвороб, обласна лікарня імені Андрія Новака і центральна міська клінічна лікарня. Перші три – обласні заклади, тільки міська лікарня у підпорядкуванні міської влади. За нормативами МОЗ, у кожній лікарні, визначеній як опорна щодо коронавірусу, для таких хворих мають облаштувати 50% від загальної кількості ліжко-місць.

«В обласній інфекційній практично всі місця відвели таким пацієнтам, у центрі легеневих хвороб – 50 із 255 загальної кількості, в обласній лікарні 85 із 582. У міській лікарні маємо загалом 359 місць, перепрофілювали вже 130 ліжок, ще 50 маємо в резерві», – акцентував мер.

Він зазначив, що сьогодні стаціонарної допомоги потребують 74 ужгородці, хворі на коронавірус, у міській лікарні вже є 130 ліжок, тому немає потреби, як цим спекулюють, відправляти кудись хворих мешканців міста.

Нагадаємо, раніше Ужгород увійшов в “червону зону” карантину, в місті скасували посадку пасажирів в автобуси і поїзди, обмежена робота кафе, ресторанів і ТРЦ.

Як повідомлялося, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) на засіданні встановила нове епідемічне зонування в Україні з 2 листопада. У “червоній” зони будуть віднесені: міста Ужгород та Берегово, Великоберезнянський, Перечинський та Ужгородський райони Закарпатської області. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *