Зеленський не приїхав! Сталося шокуюче, у ці хвилини – прощання з Кернесом: люди прибувають. Кличко уже там: місто в жалобі

Юмор

У Харкові 23 грудня стартував похорон міського голови Геннадія Кернеса. Церемонія почалася з відспівування мера Харкова у Благовіщенському соборі.

Відспівування почалося приблизно о 7 годині ранку. Трансляцію жалобного заходу транслювали в ютьюбі.

Попрощатися з Кернесом прийшли його рідні, колеги та жителі Харкова. Щоправда, за даними видання Newsroom, потрапити всередину могло лише близьке оточення мера Харкова. Водночас церемонію транслювали на великому екрані.https://www.youtube.com/embed/JfonYhUWJzM?feature=oembed

Опісля труну з чиновником винесли з собору, і жалобна процесія рушила до оперного театру. Там буде продовження прощання з харківським міським головою. Раніше у місті змінили маршрути громадського транспорту, аби ніхто не заважав ході.

Зауважимо, що на церемонію, яка триватиме приблизно 4 години, прийшли харків’яни різного віку. Також на вшануванні пам’яті Кернеса були Вадим Новінський, Михайло та Дмитро Добкіни, Євгеній Мураєв.

Також відомо, що президент Володимир Зеленський, як і інші перші особи держави, не приїдуть до Харкова на церемонію прощання з Геннадієм Кернесом.

Про це свідчить інформація з сайту Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

В університеті нагадали, що, відповідно до положень Статуту гарнізонної та вартової служби ЗСУ про віддання військових почестей при похованні, почесний ескорт вирушає в разі поховання осіб, в офіційних церемоніях яких беруть участь президент України, голова Верховної Ради і прем’єр-міністр.

Спочатку була інформація, що в церемонії прощання і похоронах передбачаэться участь перших осіб держави, тому планувалося відрядити туди близько п’ятдесяти військовослужбовців. Однак пізніше стало відомо, що перші особи держави на прощання з Кернесом не прибудуть і наказ про відправку туди військових скасовано.

Водночас, в театр опери і балету прибув мер Києва Віталій Кличко і деякі народні депутати минулих скликань Ради.

Нагадаємо, вересні 2020 року у Кернеса виявили коронавірус. Через це політика перевезли на лікування у німецьку клініку “Шаріте”.

Тривалий час інформації про стан здоров’я мера Харкова не було. ЗМІ навіть припускали, що Кернес вже помер.

11 грудня стало відомо, що чиновнику стало значно гірше. Через відмову 2 нирок його перевели на повний діаліз.

Вже 17 грудня Кернес помер у “Шаріте”.

Борт із тілом мера прибув у Харків ввечері 22 грудня. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *