Зарплата 25 тисяч! Зеленський шокував заявою – вже наступного року. Українці приголомшені

Юмор

Президент України Володимир Зеленський сказав про те, що вже в наступному році зарплата лікарів може досягти позначки в 25 тисяч гривень.

“Згідно з планом Міністерства охорони здоров’я в 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря повинна становити 20-25 тисяч гривень”, – повідомив глава держави в ході щорічного звернення до українців з трибуни Верховної Ради.

У той же час зарплата медичних сестер має зрости до 15 тисяч гривень, а молодшого медичного персоналу – до 10-12 тисяч гривень.

За словами Зеленського, підвищення заробітної плати медикам є вкрай важливим. З 1 вересня їм підвищили заробітну плату на 25, 50 і 70%.

“Знаю, тема медичної реформи викликає жваві суперечки. Але давайте визнаємо правду – реформа має як незаперечні переваги, так і відверто слабкі місця. Наше завдання – зберегти всі позитивні моменти і виправити помилки. Реформою повинні бути задоволені і пацієнти, і медики всіх рівнів. Крім того, чекаю від профільного комітету і міністерства варіанти моделей страхової медицини, які могли б з’явитися в Україні “, – резюмував Зеленський.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що медичні працівники всы 29 років незалежності України отримували найнижчу зарплату в країні. За його словами, заробітна плата лікарів і медичного персоналу в Україні повинна становити не менше 20-25 тисяч гривень.

Він обіцяв, що з вересня і до кінця року медичні працівники почнуть отримувати доплати:

  • лікарі – близько 3560 грн;
  • середній медперсонал – до 2500 грн;
  • молодший медичний персонал – 1250 грн.

Відзначимо, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою COVID-19 вже заповнені на 62,3%. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що найгірша ситуація спостерігається на Донеччині та Луганщині. Зокрема, в Донецькій області показник заповнювання ліжок становить 91%, у Луганській – 85%, в Одеській – 78,6%, у Хмельницькій – 72,6%, а в Чернігівській області – 69%.

При цьому лише на Херсонщині, Тернопільщині, Кіровоградщині, Івано-Франківщині й Житомирщині цей показник нижче 50%.

Також в усіх областях, крім Кіровоградської, перевищено показник захворюваності на 100 тисяч населення, який має становити не більше 40. Загалом в Україні він становить 187,3. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *