Вперше! Їх викрили – просто у прямому ефірі: почалась “зачистка”. Зеленський в шоці – “в них не було шансів”

Юмор

Представник українських спецслужб, який був куратором проваленої спецоперації з затримання членів російської ПВК «Вагнера», вперше поділився інформацією зі ЗМІ.

Про це він розповів у програмі «Прямий доказ» на телеканалі «Прямий».

За словами спецслужбовця «Богдана», ідея виманити російських найманців, які брали участь у війні на Донбасі, і пред’явити їм звинувачення за злочини виникла серед оперативників ГУР Міністерства оборони. Потім її підтримало керівництво.

Так звана «вагнерівська» спецоперація почалась влітку 2019 року.

«На них була готова вже вся повністю інформаційна база… Все було готове наперед. Вони би сідали в аеропорту «Бориспіль» на літаку, і не треба було чекати якийсь час, щоби зрозуміти, а що їм узагалі пред’явити», – зазначив «Богдан».

Він також розповів, як збирали «ударну групу». За його словами, спочатку розвідники знайшли серед бойовиків «вожака», який міг би зібрати й правильно організувати військовиків – Артема Міляєва з позивним «Шаман» із міста Волжський у Волгоградській області. Саме він у 2015-16 роках він воював у складі 9-го «полку» 3-го стрілецького батальйону «Чебурашка» на Маріупольському напрямку. РПГ-шник і кулеметник.

Військових злочинців вербували нібито на роботу у Венесуелі, до того ж, щоб у них не виникло підозр – брали не тільки учасників війни на Донбасі. Так, із 33 бойовиків, у військовій агресії проти України брали участь тільки 28.

“Я вам більше скажу, що були застосовані додаткові важелі, і літак сів би не на 90%, навіть не на 99% – на 100%. Не було б навіть мінімальних умов для командира екіпажу. Не було б жодних шансів”, – повідомив “Богдан”.

Виліт “вагнерівців” із Білорусі готувався на 24 липня. Але цього ж дня відбулася нарада в Офісі президента, де керівництво держави проінформували про подробиці ситуації та перехід її у фінальну фазу.

“ОП не віддав належного цій спецоперації із самого початку, а особливо на етапі завершальної стадії”, – зазначив розвідник.

За його інформацією, на нараді голова Офісу президента Андрій Єрмак буцімто запропонував главі держави Володимиру Зеленському, а той погодився, перенести операцію через встановлення перемир’я. І її перенесли на 30 липня. Розвідники в авральному порядку купили “вагнерівцям” нові квитки і поселили їх у санаторій “Білорусочка” під Мінськом – щоб недорого і подалі від зайвих очей. І після цього, за день до відкладеного вильоту, заробітчан зі скандалом накрило КДБ Білорусі.

“У нас у найвищому керівництві держави сидить “миша”. Така величезна “миша”, явно з можливостями зателефонувати комусь туди і сказати про це. Це не рівень прибиральниці, секретарки чи особи, яка миє вікна. Це рівень має бути такий, щоб його там почули такі люди і так, щоб відбулося те, що відбулося. На рівні міжпрезидентському, розумієте?” – зауважив “Богдан”.

За словами розвідника, під час наради щодо “вагнерівців” 24 липня в Офісі президента за столом були присутні семеро. Доповідали про спецоперацію тодішній голова ГУР Міноборони Василь Бурба і заступник голови СБУ Руслан Баранецький. Перед ними сиділи Зеленський, його помічниця Марія Левченко, яка, до речі, не має доступу до державної таємниці, перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко, заступник керівника ОП Роман Машовець і власне сам Єрмак. Тому під підозру можуть потрапити всі, включно з Зеленським.

Після провалу операції почалася “зачистка” в кадровому складі спецслужб і приховування слідів її проведення.

“Банально майже всі особи, які були задіяні в цій спецоперації, з керівного складу, були звільнені. І проти них вже порушено кримінальні справи”, – розповів “Богдан”. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *