Вже працює! Президент вразив потужним вчинком – цього чекали десятки років. Нарешті

Юмор

У програмі задіяні як державні, так і комерційні банки.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про перші випадки покупки житла за іпотечними кредитами в Україні під 10% річних. Про це повідомила прес-служба глави держави.

«Є складності, я знаю. Вони пов’язані з обліковою ставкою Національного банку і з інфляцією. Але всі ці складності – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10% », – цитує прес-служба Зеленського.

За його словами, високі відсоткові ставки за кредитами на житло створюють значне навантаження на бюджет родини, адже майже весь заробіток доводиться віддавати банку. Тому вони мають знижуватися до обґрунтованого рівня.

За інформацією заступника керівника Офісу президента Юлії Ковалів, за перший місяць роботи програми з надання доступної іпотеки для населення загальний обсяг наданих позик склав 75 млн грн, або понад 200 іпотечних кредитів.

10% річних:

За словами глави держави, одна з основних задач нинішньої владної команди – іпотека в Україні під 10% річних і менше. «Зараз є домовленості, і вони вже втілюються в життя – зараз іпотека знижена. У деяких банках – іпотека під 10%. В цілому було головне завдання: якщо іпотека 10% – ми дійсно допоможемо людям, які зможуть дозволити собі покупку житла», – сказав президент.

Програма доступного кредитування:

«У програмі задіяні як державні, так і комерційні банки. Більшість з них запустили пілотний проект з 1 липня. У нинішніх умовах для банків доступна іпотека стає абсолютно комерційним продуктом, в якому вони зацікавлені.

Зростає і попит, і кількість заявок на нього», – йдеться в повідомленні. Відзначається, що кожен банк розробив свої програми та умови надання доступної іпотеки, наприклад загальна сума, розмір першого внеску, термін надання пільгової ставки.

Головна умова для отримання іпотеки:

«Єдина стандартна умова – позичальники мають продемонструвати банку наявність доходу їх родини або домогосподарства, який дозволить обслуговувати цей кредит», – йдеться в повідомленні.

Хронологія подій:

У Мінфіні заявили, що на шляху запуску іпотеки під 10% заважають деякі законодавчі обмеження, пов’язані з пропискою.

22 липня 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що вважає цілком реальним зниження кредитної ставки по іпотеці до 10%.

23 червня 2020 року Шмигаль заявив, що мета Кабінету міністрів – знизити іпотечну ставку до 7, а то й 5%. 2 червня 2020 року в НБУ заявили, що запуск іпотеки під 10% річних в Україні можливий після завершення карантинних обмежень.

Також для цього потрібна правильна процентна політика банків і ряд юридичних змін. Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *